Nauka gry na saksofonie Częstochowa i okolice

Kontakt: mgr Szymon Mrożek tel. 601 402 660

Zajęcia odbywają się w domu ucznia, również w wakacje.

30 lat nauczania na saksofonie dzieci, młodzieży, dorosłych. Ponad 20 lat profesjonalnych cyklicznych koncertów uczniów. Liczne nagrody na wielu konkursach i festiwalach muzycznych.

Naukę na saksofonie można rozpocząć już od 8 roku życia. Pomagam w zakupie instrumentu nowego lub używanego. Do dyspozycji saksofon na kilka pierwszych lekcji oraz udostępniam bezpłatnie materiały nutowe. Nauka oparta jest o własny program autorski.

Saksofon – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Klasyfikację tę zawdzięcza swojej budowie i stroikowi. Najczęściej stosowanymi odmianami saksofonów są:

Saksofon sopranowy – zazwyczaj w kształcie prostej rury. Strój B lub C. Brzmienie delikatne i słodkie.

Saksofon altowy – w kształcie odwróconej litery S. Stosunkowo mały i lekki. Strój Es lub F ale najczęściej Es. Bogate i ciepłe brzmienie.

Saksofon tenorowy
– w kształcie odwróconej litery S. Średniej wielkości lecz ciągle dość łatwy w użyciu. Strój B lub C (znany także jako C-Melody). Czyste, wyraziste i nieco rzewne brzmienie.

Saksofon barytonowy – w kształcie odwróconej litery S z zawinięciem w górnej części. Dużych rozmiarów. Strój Es. Głębokie, nieco chropowate brzmienie.