Nauka gry na pianinie - Częstochowa
   601 402 660

Nauka gry u ucznia pianino, keyboard, Częstochowa i okolice

Nauka dzieci od 4 roku życia, młodzieży oraz dorosłych z dojazdem. Nauka połączona z cyklicznymi koncertami w wykonaniu uczniów.

Nauka gry na pianinie Częstochowa i okolice

Kontakt: mgr Szymon Mrożek tel. 601 402 660

30 lat nauczania na pianinie dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponad 25 lat profesjonalnych cyklicznych koncertów uczniów. Liczne nagrody na wielu konkursach i festiwalach muzycznych.

Naukę na pianinie można rozpocząć już od 4 roku życia. Liczne badania pokazują, że nauka gry na instrumencie pomaga w prawidłowym rozwoju dziecka. Jedno z tych badań mówi, że zaledwie miesiąc nauki gry na instrumencie, może znacznie poprawić wyniki testów i ułatwić im naukę innych przedmiotów.

W rozwoju zdolności muzycznych kluczowych jest pierwszych dziewięć lat życia, dlatego edukację w tym zakresie należy zacząć jak najwcześniej.

Pomagam w zakupie instrumentu nowego lub używanego, udostępniam bezpłatnie materiały nutowe. Nauka oparta jest o własny program autorski.

Pianino – (z włoskiego zdrobnienie od piano = cicho) instrument muzyczny, klawiszowy, skonstruowany w 1811 r. odmiana fortepianu z pionowo ułożonymi strunami przytwierdzonymi do strojnicy wykonanej zazwyczaj z wysokiej jakości drewna naklejanego warstwa po warstwie. Początkowo pianino posiadało drewnianą ramę i prostostrunny układ strun, z czasem jednak ramę zastąpiono stopem żeliwnym i wprowadzono krzyżowy układ strun.

Pianino cyfrowe – instrument muzyczny zaliczany do elektrofonów. Jest on często mylony z keyboardem, choć obecnie różnice między tymi instrumentami są coraz mniejsze. Pianino cyfrowe wyróżnia się dokładniejszym i bardziej realistycznym niż w przypadku keyboardu odwzorowaniem dźwięku klasycznego pianina oraz tzw. ważoną klawiaturą o właściwościach fizycznych i dynamice bardziej zbliżonych do klasycznego pierwowzoru. W obecnych czasach wiele keyboardów także posiada realistyczne brzmienie i ważoną klawiaturę, a pianina cyfrowe możliwości używania ich także jako keyboardów.

Przewiń na górę