Nauka gry na keyboardzie Częstochowa i okolice

Kontakt: mgr Szymon Mrożek tel. 601 402 660

Zajęcia odbywają się w domu ucznia.

30 lat nauczania na keyboardzie dzieci, młodzieży, dorosłych. Ponad 20 lat profesjonalnych cyklicznych koncertów uczniów. Liczne nagrody na wielu konkursach i festiwalach muzycznych.

Naukę na keyboardzie można rozpocząć już od 4 roku życia. Pomagam w zakupie instrumentu nowego lub używanego.

W rozwoju zdolności muzycznych kluczowych jest pierwszych dziewięć lat życia, dlatego edukację w tym zakresie należy zacząć jak najwcześniej.

Keyboard [wym.kibord](ang. klawiatura) – elektroniczny instrument klawiszowy (aranżer), przeznaczony głównie do wykonywania utworów na żywo. Muzyk grający na tym instrumencie to keyboardzista. Nazwa pochodzi od angielskich słów klawisz i deska. Elementem sterującym jest klawiatura typu fortepianowego, posiada system akompaniamentu, ze zmianą akordów. Popularność tego instrumentu doprowadziła do tego, że keyboard stał się instrumentem numer 1 na świecie. Nic dziwnego, że przeglądy i konkursy dla grających na keyboardzie cieszą się olbrzymią popularnością.

Syntezator – instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych, w którym dźwięk jest syntezowany w układach elektronicznych poprzez modelowanie odpowiedniego kształtu napięcia, które potem jest wzmacniane we wzmacniaczu i zamieniane przez głośnik na odpowiadającą mu falę akustyczną. Kształtowanie napięcia może się odbywać na drodze analogowej lub cyfrowej. Syntezowanie dźwięku idzie w dwóch kierunkach: najwierniejszej imitacji znanych instrumentów akustycznych lub elektrycznych oraz tworzenie brzmień nieznanych wcześniej. Syntezator bardzo często jest mylony z keyboardem i nie jest zalecanym instrumentem do nauki gry.